Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Zaburzenia wzwodu

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Christine M. Evans; Philip Kell
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Zaburzenia wzwodu
Przyczyny - Badanie lekarskiewstecz
Zaburzenia wzwodu
Przyczyny - Pozostałe badania
dalejPrzyczyny - Nocne wzwody
  • W ramach badania ogólnego, skontrolowany zostanie również mocz pod kątem obecności glukozy. Jeżeli stężenie glukozy będzie wysokie, to może się okazać, że cierpisz na cukrzycę, a to może być przyczyną twoich zaburzeń erekcji. Badanie krwi potwierdzi wstępną diagnozę.
  • Możesz również wykonać badanie stężenia hormonów we krwi. Chociaż działanie hormonów nie wpływa na erekcję, to jednak niskie stężenie testosteronu może obniżać twój popęd płciowy. Lekarz może zastosować w tym wypadku leczenie podwyższające stężenie testosteronu. Jeżeli stężenie testosteronu jest niskie, wykonane zostanie badanie profilu hormonalnego w celu poszukiwania innych zaburzeń.
  • Aby sprawdzić unaczynienie prącia, lekarz wstrzyknie bezpośrednio do penisa substancję wazoaktywną (alprostadil), która spowoduje poszerzenie naczyń tętniczych i zwiększony przepływ krwi. Igła jest cienka a wstrzyknięcie niebolesne, choć może być trochę nieprzyjemne. Jeżeli dojdzie do prawidłowego wzwodu, świadczy to o wystarczającym unaczynieniu prącia i nie stanowi ono przyczyny twoich zaburzeń wzwodu.
  • Jeżeli po wstrzyknięciu leku wzwód nie nastąpi, to unaczynienie twojego prącia jest nieprawidłowe. Dalsze badania pomogą ustalić lekarzowi najlepszy sposób leczenia dla ciebie.
  • Wstrzyknięcia wykonywane bezpośrednio do prącia mogą także wykazać takie zniekształcenia, jak choroba Peyroniego (włókniste blaszki powodujące skrzywienie prącia) lub jego zagięcie. W ramach dokumentacji choroby można wykonać zdjęcia i pomiary prącia podczas wzwodu. Prącie może być wówczas porównane przed i po leczeniu.

Przyczyny - Badanie lekarskiewsteczSpis treścidalejPrzyczyny - Nocne wzwody

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl