Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Zaburzenia wzwodu

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Christine M. Evans; Philip Kell
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Zaburzenia wzwodu
Przyczyny - Kawernozometria i kawernozografiawstecz
Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Terapia psychoseksualna
dalejLeczenie - Hormonalna terapia zastępcza
  • Lekarz może zaproponować tobie wizytę u psychoterapeuty-seksuologa w celu uzyskania pomocy w leczeniu twoich zaburzeń erekcji.
  • Psychoterapeuta pomoże ci zrozumieć czynniki związane z twoim zaburzeniem erekcji, dając tobie i twojej partnerce możliwość otwartej dyskusji i radzenia sobie z problemami.
  • Niektórzy psychoterapeuci polecają terapię skoncentrowaną na odczuciach. Po pierwsze, nie zezwala się na stosunek płciowy podczas terapii. Zachęca się was do rozbierania i dotykania siebie — dwa lub trzy razy w tygodniu, lecz nie w okolicach narządów płciowych. Ponieważ nie współżyjecie ze sobą, wyeliminowany zostaje strach przed niepowodzeniem. Kiedy będziecie w pełni zrelaksowani, co może potrwać kilka tygodni, powinniście pobudzać się w okolicach płciowych i przyzwyczaić się do swoich ciał. Na tym etapie nie powinniście dążyć do stosunku płciowego lub orgazmu.
  • Wielu mężczyzn traci wzwód podczas penetracji. W stadium końcowym terapii dochodzi do penetracji, lecz żadne z partnerów nie powinno posuwać się dalej (członek umieszczony w pochwie). Jeżeli potrafisz to osiągnąć bez utraty wzwodu, powinieneś przejść do ruchów frykcyjnych, osiągnąć orgazm i uzyskać wytrysk.
  • Inni psychoterapeuci będą sugerować ci próbę poznania problemu, podczas której będziesz musiał radzić sobie z negatywnymi myślami, takimi jak niepokój i strach, które upośledzają twoje prawidłowe funkcjonowanie seksualne. Możesz nauczyć się je przezwyciężać poprzez konfrontację z nimi.
  • Podczas terapii psychoseksualnej musisz być przygotowany, że twój terapeuta ukaże tobie przyczyny leżące u podstawy twojego problemu, którym nie chciałbyś stawić czoła.

Przyczyny - Kawernozometria i kawernozografiawsteczSpis treścidalejLeczenie - Hormonalna terapia zastępcza

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl