Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Zaburzenia wzwodu

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Christine M. Evans; Philip Kell
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Leczenie iniekcjami do ciał jamistychwstecz
Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Samodzielne wstrzykiwanie leku do ciał jamistych
dalejLeczenie - Docewkowe podawanie leków
  • Lekarz lub pielęgniarka powiedzą ci, w jaki sposób przygotować zastrzyk alprostadilu. Siedząc, uchwyć koniec prącia (żołądź) pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym i ustaw ją w kierunku twojego uda. Trzymaj igłę ze strzykawką pod właściwym kątem względem prącia. Wykonaj wstrzyknięcie w okolicy podstawy prącia, z dala od linii środkowej, starając się omijać widoczne żyły. Uciśnij miejsce iniekcji przez jedną minutę.
  • Igła jest cienka, więc zwykle wstrzyknięcie nie jest bolesne. U niewielkiego odsetka pacjentów może wystąpić piekący ból związany z działaniem samego leku — czas jego trwania 1–2 h. Ustępuje on przy kolejnych podaniach. Jeżeli pojawi się jakiekolwiek zasinienie lub krwawienie, sprawdź ze swoim lekarzem, czy wykonujesz wstrzyknięcia we właściwy sposób.
  • Jeżeli z powodu stwardnienia rozsianego, choroby parkinsona lub udaru nie masz „pewnej ręki”, można dokonywania wstrzyknięć nauczyć twoją partnerkę, o ile wyrazi ona taką chęć.
  • Jeżeli wystąpiła prawidłowa erekcja po pierwszym wstrzyknięciu, to istnieje małe ryzyko wystąpienia przedłużonego wzwodu (priapizmu). Jeżeli wzwód utrzymuje się powyżej 3 h, zmuszony będziesz przyjąć rozprowadzaną w niektórych klinikach terbutalinę. Jeżeli wzwód będzie trwał więcej niż 4 h, udaj się natychmiast do miejscowego szpitala lub izby przyjęć, informując, kiedy i jaką terapię zastosowałeś.
  • Zgrubienie (zwłóknienie) tkanki odpowiedzialnej za erekcję może wystąpić nawet po określonym czasie skutecznego stosowania wstrzyknięć do ciał jamistych. Jeżeli to wystąpi, natychmiast zaprzestań wykonywania wstrzyknięć i skonsultuj się ze swoim lekarzem. W miarę starzenia się, możesz zaobserwować, że efekt leczenia wstrzyknięciami do ciał jamistych stopniowo zanika.

Leczenie - Leczenie iniekcjami do ciał jamistychwsteczSpis treścidalejLeczenie - Docewkowe podawanie leków

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl