Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Zaburzenia wzwodu

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Christine M. Evans; Philip Kell
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Samodzielne wstrzykiwanie leku do ciał jamistychwstecz
Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Docewkowe podawanie leków
dalejLeczenie - Kontrola twojego leczenia
  • Jeżeli napływ krwi do twojego prącia jest niewłaściwy, wazoaktywna substancja może zwiększyć przepływ krwi i wywołać erekcję. Lekarstwo może zostać podane bezpośrednio do cewki moczowej poprzez ujście zewnętrzne cewki na końcu prącia, a następnie absorbowane do reszty prącia (MUSE® — Medicated Urethal System for Erection, metoda docewkowego leczenia erekcji).
  • Do podania do cewki moczowej tabletki alprostadilu — leku wazoaktywnego — używa się specjalnie zaprojektowanego plastikowego aplikatora.
  • Dzięki terapii docewkowej od 1/3 do 2/3 mężczyzn osiąga wzwód wystarczający do współżycia płciowego. Terapia docewkowa to doskonała metoda, jeżeli nie lubisz iniekcji, masz „niepewną rękę” lub cierpisz na nadwagę.
  • Przed wprowadzeniem aplikatora musisz oddać mocz w celu zwilżenia cewki i ułatwienia rozpuszczenia się lekarstwa. Aplikator umieszcza się w cewce, a uruchamiając przycisk uwalnia się tabletkę. Następnie usuwa się urządzenie i delikatnie masuje prącie. Po 10 min powinna wystąpić erekcja trwająca około 30 min. Dawkę dostosuje się w zależności od twardości prącia.
  • U około 1/3 mężczyzn po podaniu docewkowym może wystąpić lekko nasilone pieczenie. Czasami partnerki mogą odczuwać dyskomfort w pochwie. Pierścień zaciskający stosowany wraz z terapią docewkową może poprawić erekcję. Jest to regulowany kawałek lateksu w kształcie pętli, który umieszcza się na podstawę prącia w celu zahamowania odpływu krwi. Pierścień nie powinien być pozostawiony

Leczenie - Samodzielne wstrzykiwanie leku do ciał jamistychwsteczSpis treścidalejLeczenie - Kontrola twojego leczenia

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl