Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Zaburzenia wzwodu

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Christine M. Evans; Philip Kell
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Aparaty próżniowewstecz
Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Protezy prącia
dalejLeczenie - Choroba Peyroniego: leczenie farmakologiczne i plastyka ciał jamistych
  • Proteza prącia jest sztucznym prętem wprowadzanym chirurgicznie do prącia. To ostateczna możliwość w przypadku nieskuteczności wszystkich inne metod leczenia zaburzeń wzwodu.
  • Proteza może przynosić korzyść pacjentom ze zwłóknieniem (zgrubieniem) po leczeniu wstrzyknięciami do ciał jamistych, z chorobą Peyroniego (włóknista blaszka powodująca zakrzywienie prącia) lub nieleczoną przedłużoną erekcją (priapizm).
  • Dostępne są trzy rodzaje protez: półsztywne rozciągliwe pręty, półsztywne protezy hydrauliczne i wieloczęściowe protezy hydrauliczne. Lekarz omówi z tobą możliwości chirurgiczne. Półsztywna proteza jest widoczna pod ubraniem i może wprawiać w zakłopotanie, podczas gdy trzyczęściowa proteza hydrauliczna jest droga, lecz można ją napompowywać i spuszczać z niej powietrze. Musisz zrozumieć, że proteza nigdy w pełni nie zastąpi erekcji, którą miewałeś, gdy byłeś młodszy.
  • Ty i twoja partnerka musicie zgodzić się na taką metodę. Czasami infekcja staje się przyczyną niepowodzenia. Ten sposób leczenia nie powodzi się znacznie częściej u pacjentów chorujących na cukrzycę lub poddanych immunosupresji. Mechaniczne problemy z protezami należą do rzadkości.
  • Wszczepienie protezy prącia wymaga znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Podanie antybiotyków podczas zabiegu zmniejszy ryzyko infekcji. Będziesz musiał pozostać 1-3 dni w szpitalu i wziąć 1-2 tygodni zwolnienia.
  • Metoda jest niewygodna, gdyż wymaga 2-4 tygodni dla stabilizacji stanu zdrowia. Zostaniesz pouczony, że możesz napompować protezę hydrauliczną po 4 tygodniach, wtedy gdy będziesz w stanie odbyć stosunek seksualny. Pozostałe protezy mogą być również stosowane po 4 tygodniach.

Leczenie - Aparaty próżniowewsteczSpis treścidalejLeczenie - Choroba Peyroniego: leczenie farmakologiczne i plastyka ciał jamistych

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl