Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Zaburzenia wzwodu

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Christine M. Evans; Philip Kell
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Choroba Peyroniego: leczenie farmakologiczne i plastyka ciał jamistychwstecz
Zaburzenia wzwodu
Leczenie - Choroba Peyroniego: nacięcie blaszki i przeszczep żylny
dalejLeczenie - Chirurgia naczyń krwionośnych
  • Jeżeli miałeś wykonaną plastykę ciał jamistych lub zabieg Nesbita i nie był on skuteczny, potrzebujesz dalszego leczenia chirurgicznego.
  • Nacięcie blaszki i przeszczep z żyły odpiszczelowej mogą być skuteczne w wyniku niepowodzenia plastyki ciał jamistych. Ta metoda nie powoduje dalszego skrócenia prącia. Jednakże może zostać uszkodzony pęczek naczyniowo-nerwowy, który musi być podciągnięty w miejscu blaszki, a to może spowodować utratę czucia na końcu prącia (żołędzi).
  • Można chirurgicznie usunąć blaszkę. Jest to zabieg bardziej rozległy. Usuwa się blaszkę, a obszar ubytku uzupełnia przeszczepem skórnym, z żyły odpiszczelowej i syntetycznym materiałem (dacron). Będziesz zmuszony pozostać w szpitalu przez 1-2 dni, a współżycie seksualne będziesz mógł podjąć na nowo po 4 tygodniach.
  • Proteza może pomóc tobie, jeżeli cierpisz na chorobę Peyroniego i masz słabe ukrwienie prącia. Jeżeli używa się półsztywnej protezy hydraulicznej, konieczne jest przerwanie blaszki i wszczepienie wzmocnionych cylindrów. W szpitalu będziesz musiał pozostać przez 1–3 dni, a do pracy będziesz mógł wrócić po 1-2 tygodniach. Współżycie seksualne możesz podjąć po 4 tygodniach. W takich okolicznościach implanty prącia są bardzo skuteczne.

Leczenie - Choroba Peyroniego: leczenie farmakologiczne i plastyka ciał jamistychwsteczSpis treścidalejLeczenie - Chirurgia naczyń krwionośnych

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl