Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Zaburzenia wzwodu

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Christine M. Evans; Philip Kell
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Zaburzenia wzwodu
Stany towarzyszące - Priapizmwstecz
Zaburzenia wzwodu
Stany towarzyszące - Wydłużenie prącia
  • Prącie podczas wzwodu ma 12-18 cm długości, średnio 13 cm. Jeśli masz prącie ukryte (cryptopenis) lub płetwiaste (zrost prącia z moszną w postaci płetwy) bądź nieprawidłowo małe prącie (micropenis), które ma mniej niż 4 cm długości w stanie wiotkim i mniej niż 8-10 cm w stanie wzwodu, wydłużenie prącia jest metodą leczenia.
  • Jeżeli jesteś niezadowolony z długości swojego prącia, powinieneś porozmawiać ze swoim lekarzem. Zada ci on kilka pytań dotyczących związków i stosunków płciowych, które miałeś, zbada cię i zmierzy długość twojego prącia w stanie wiotkim i podczas wzwodu. Lekarz może zasugerować ci rozmowę z psychoterapeutą seksuologiem.
  • Zabieg wydłużenia prącia przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Podczas niego wykonuje się cięcie powyżej spojenia łonowego i uwalnia się więzadło wieszadłowe, które utrzymuje prącie na miejscu. Zabieg trwa około 1 h. Musisz wziąć miesiąc zwolnienia z pracy. Po 4 tygodniach możesz ponownie podjąć współżycie seksualne.
  • Po zabiegu twoje prącie w stanie wzwodu nie będzie poruszało się do góry, a podstawa będzie mniej stabilna. Można zastosować obciążenie, aby utrzymać długość. Przesunięcie tkanki tłuszczowej wokół tkanki gąbczastej prącia powinno zwiększyć obwód. Wstrzyknięcia tłuszczu nie są jednak polecane, gdyż mogą doprowadzić do zniekształcenia i powstania guzków na prąciu.
  • Twoje prącie będzie dłuższe maksymalnie o 2,5 cm. Jego wygląd nie zawsze jest zadawalający: prącie może się obkurczyć, może dojść do uszkodzenia pęczka naczyniowonerwowego, co prowadzi do utraty czucia w żołędzi.

Stany towarzyszące - PriapizmwsteczSpis treści

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl