Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby pęcherza moczowego

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Eboo Versi; Timothy J. Christmas
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby pęcherza moczowego
Niestabilność wypieracza moczu - objawy i rozpoznaniewstecz
Choroby pęcherza moczowego
Niestabilność wypieracza moczu - leczenie zachowawcze
dalejNiestabilność wypieracza moczu - leczenie farmakologiczne
  • Nie zaleca się nadmiernego spożycia płynów. Jeśli głównym problemem jest częste korzystanie z toalety w ciągu nocy, pomocne może być zaprzestanie spożywania płynów wieczorem. Skuteczne może być również unikanie określonych rodzajów napojów, szczególnie kawy i alkoholu. Niektórzy twierdzą, że spożywanie soku z borówek łagodzi objawy.
  • Ćwiczenie pęcherza moczowego może korzystnie wpływać na zwiększenie pojemności pęcherza moczowego. Polega ono na wstrzymywaniu mikcji tak długo, jak to możliwe po wystąpieniu chęci oddania moczu. Pomocne może być również kurczenie mięśni dna miednicy. Z czasem zaobserwujesz, że Twój pęcherz moczowy może gromadzić coraz większą ilość moczu. Sukces tego leczenia można wykazać, zapisując wizyty w toalecie oraz objętości oddanego za każdym razem moczu.
  • W celu ułatwienia rozpoznawania, kiedy dochodzi do niechcianego skurczu mięśni pęcherza moczowego, można także stosować metody biofeedback. Światło lub brzęczyk wskaże Ci, kiedy będzie się zbliżał skurcz, co zachęci Cię do podjęcia próby powstrzymania go.
  • Niektórzy pacjenci twierdzą, że hipnoterapia lub akupunktura mogą pomóc w łagodzeniu objawów.
  • Rozciąganie pęcherza może także zwiększyć objętość płynu gromadzonego w pęcherzu moczowym. Rozciąganie pęcherza moczowego polega na napełnianiu go wodą pod ciśnieniem, co przypomina nadmuchiwanie balonu. Zabieg ten wykonuje się zwykle w znieczuleniu ogólnym, podczas badania zwanego cystoskopią. Metoda ta, niestety, tylko na krótko łagodzi objawy.

Niestabilność wypieracza moczu - objawy i rozpoznaniewsteczSpis treścidalejNiestabilność wypieracza moczu - leczenie farmakologiczne

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl