Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby pęcherza moczowego

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Eboo Versi; Timothy J. Christmas
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby pęcherza moczowego
Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczuwstecz
Choroby pęcherza moczowego
Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Wkładki dopochwowe w kształcie stożka
dalejWysiłkowe nietrzymanie moczu - Operacja typu colposuspension (zabieg polegający na podwieszeniu sklepienia pochwy i zmianie kąta pęcherzowo-cewkowego)
  • Wkładki dopochwowe w kształcie stożka są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci dokonywać skurczu mięśni dna miednicy bez wykonywania skurczu mięśni brzucha.
  • Niektóre wkładki są dostępne w zestawach po 5 sztuk o tym samym rozmiarze, lecz różnią się wagą. Inne są zbudowane z 2 części, tak że można je rozkręcić i wypełnić, uzyskując różny ciężar. Wkładki obu rodzajów mają doczepioną nitkę, tak że można je usunąć tak łatwo jak tampon. Ćwiczenia powinnaś rozpocząć, zaczynając od najlżejszych do najcięższych wkładek.
  • Wkładkę w kształcie stożka umieszcza się w szczycie pochwy, pozostawiając nitkę na zewnątrz. Gdy wstaniesz, będziesz musiała dokonać skurczu mięśni dna miednicy, tak aby utrzymać wkładkę wewnątrz pochwy. Gdy napniesz mięśnie brzucha i zwiększysz ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej, tak jak podczas oddawania stolca, wkładka zostanie wypchnięta na zewnątrz.
  • Powinnaś spacerować z wkładką o określonym ciężarze przez około 15 minut. Jeżeli to ćwiczenie okaże się dla Ciebie łatwe, możesz je powtórzyć z kolejną wkładką o większym ciężarze. Im więcej będziesz używała wkładek, tym większa nastąpi poprawa, ale musisz ćwiczyć codziennie.
  • Metoda ta, która polega właściwie na ćwiczeniu mięśni dna miednicy przy zastosowaniu odpowiednich obciążeń, choć prosta, jest jednak całkiem skuteczna.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczuwsteczSpis treścidalejWysiłkowe nietrzymanie moczu - Operacja typu colposuspension (zabieg polegający na podwieszeniu sklepienia pochwy i zmianie kąta pęcherzowo-cewkowego)

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl