Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby pęcherza moczowego

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Eboo Versi; Timothy J. Christmas
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby pęcherza moczowego
Podrażnienia pęcherza moczowego - Zapalenie pęcherza moczowegowstecz
Choroby pęcherza moczowego
Podrażnienia pęcherza moczowego - Przewlekłe śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego
dalejInne schorzenia - Uchyłki i złogi
  • Niektóre osoby często oddają mocz. Może być to spowodowane chorobą, którą można zdiagnozować przy użyciu testów urodynamicznych. Gdy jednak wyniki tych testów są negatywne, u pacjentów stwierdza się nadwrażliwość pęcherza moczowego.
  • W niektórych przypadkach zwiększenie objętości płynu, jaki może się gromadzić w pęcherzu moczowym, może pomóc w złagodzeniu objawów. W znieczuleniu ogólnym przeprowadza się zabieg rozciągania pęcherza moczowego, który rozpycha wypełniająca go pod ciśnieniem woda, co przypomina nadmuchiwanie balonu.
  • Czasami śluzówka pęcherza moczowego wygląda jakby była zmieniona zapalnie, choć nie stwierdzono obecności infekcji. Stan taki nazywamy śródmiąższowym zapaleniem pęcherza moczowego. Jego przyczyny są znane, lecz może być ono dziedziczne. Dużo częściej spotyka się je u kobiet i w niektórych przypadkach może ono powodować wiele dolegliwości bólowych.
  • Jeśli objawy śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego nie ulegają złagodzeniu po zabiegu rozciągania pęcherza, może pomóc płukanie pęcherza specjalnym roztworem leków. Do pęcherza moczowego wprowadza się przez cewkę cewnik. Następnie przez cewnik do pęcherza moczowego wprowadza się roztwór i pozostawia go tam na pół godziny. Możesz odczuwać niewielki ból, ale znieczulenie miejscowe złagodzi go.
  • Pomocna w złagodzeniu objawów śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego może być również farmakoterapia z zastosowaniem siarczanu sodowego pentozanu, cymetydyny, amitryptyliny lub hydroksyzyny.

Podrażnienia pęcherza moczowego - Zapalenie pęcherza moczowegowsteczSpis treścidalejInne schorzenia - Uchyłki i złogi

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl