Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Zakażenia układu moczowo-płciowego

Tłumaczenia: Magdalena Przekwas ; Simon E Barton; Anthony Newell
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Zakażenia układu moczowo-płciowego
Kobiety - Grzybicawstecz
Zakażenia układu moczowo-płciowego
Kobiety - Bakteryjne zapalenie pochwy
dalejKobiety - Zakażenia szyjki macicy
  • Bakteryjne zapalenie pochwy jest częstą przyczyną upławów z pochwy. Jeśli pacjentka nie zostanie dokładnie zbadana i nie zostaną pobrane wymazy, bakteryjne zapalenie pochwy można pomylić z kandydiazą (kandydozą).
  • Bakteryjne zapalenie pochwy jest często spowodowane zachwianiem naturalnej równowagi w pochwie. Prawidłowy odczyn środowiska pochwy jest kwaśny. Jeśli odczyn się zmienia, bakterie, które prawidłowo giną w kwaśnym środowisku, mogą rozmnażać się powodując zapalenie bakteryjne. Mycie wnętrza pochwy przy użyciu dezodorantów przeznaczonych do tego celu i jednoczesny kontakt z nasieniem mogą być przyczyną zmniejszenia kwasowości pochwy.
  • Wiele różnych bakterii powoduje bakteryjne zapalenie pochwy. Gardnerella vaginalis to jedna z tych, które najczęściej wywołują to schorzenie. Uważa się, że bakteryjne zapalenie pochwy nie jest przenoszone drogą płciową. Mimo to Twój partner powinien zostać przebadany i poddany leczeniu, szczególnie jeśli u Ciebie dolegliwości często nawracają.
  • Nie wszystkie kobiety z bakteryjnym zapaleniem pochwy mają dolegliwości. Najczęściej spotykane objawy to biało-szare upławy. Wiele kobiet zauważa również zapach ryb, szczególnie po stosunku płciowym. Sporadycznie odczuwa się ból i podrażnienie pochwy.
  • Bakteryjne zapalenie pochwy rozpoznaje się na podstawie badania mikroskopowego określonych komórek obecnych w upławach. Komórki te są całkowicie pokryte przez bakterie. Sprawdzana jest również kwasowość upławów.
  • Bakteryjne zapalenie pochwy można leczyć tabletkami doustnymi oraz kremem dopochwowym. Jednak leczenie nie zawsze jest podejmowane, szczególnie, jeśli nie masz dolegliwości.

Kobiety - GrzybicawsteczSpis treścidalejKobiety - Zakażenia szyjki macicy

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl