Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Nowotwory narządów rodnych

Andy Nordin; Tłumaczenie: Hanna Makarewicz
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Nowotwory narządów rodnych
Zmiany przednowotworowe/nowotwór szyjki macicy - Całkowite usunięcie macicywstecz
Nowotwory narządów rodnych
Zmiany przednowotworowe/nowotwór szyjki macicy - Zastosowanie laparoskopii podczas zabiegu całkowitego usuwania macicy przez pochwę lub całkowitego wycięcia szyjki macicy
dalejNowotwór jajnika
  • Zastosowanie laparoskopii podczas całkowitego usuwania macicy przez pochwę lub całkowitego wycięcia szyjki macicy jest nową, alternatywną w stosunku do klasycznego całkowitego usuwania macicy, operacyjną metodą leczenia nowotworu szyjki macicy. Tego typu zabiegi wykonuje się tylko w wyspecjalizowanych ośrodkach i tylko we wczesnym stadium zaawansowania nowotworu szyjki macicy. Powyższe zabiegi operacyjne wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.
  • Laparoskopię, czyli operację „przez dziurkę od klucza”, przeprowadza się, wykorzystując małe nacięcia skóry brzucha w wypełnionej gazem jamie brzusznej. Przez jedno z nacięć wprowadza się do jamy brzusznej wąski tor wizyjny zwany laparoskopem, przez który chirurg może oglądać jamę brzuszną od środka, zaś przez kolejne nacięcia — laparoskopowe narzędzia chirurgiczne. Węzły chłonne miednicy mniejszej usuwa się właśnie przez te małe nacięcia.
  • Podczas laparoskopowego, całkowitego usuwania macicy przez pochwę najpierw oddziela się trzon macicy, jajowody, a czasami jajniki od ich stałych połączeń za pomocą narzędzi laparoskopowych. Następnie usuwa się przez pochwę trzon macicy z otaczającymi tkankami, szyjkę macicy i górną część pochwy.
  • Zabieg całkowitego wycięcia szyjki macicy polega na usunięciu szyjki macicy z górną częścią pochwy z pozostawieniem trzonu macicy. Węzły chłonne miednicy usuwa się przy użyciu techniki laparoskopowej. Ta metoda leczenia jest odpowiednia tylko we wczesnych postaciach nowotworu szyjki macicy. Dzięki pozostawieniu macicy kobieta ma nadal szansę na zajście w ciążę. Na miejsce po amputacji szyjki macicy zakłada się szew, który ma znaczenie dla podtrzymania ewentualnej ciąży. Poród dziecka przeprowadza się za pomocą cesarskiego cięcia.

Zmiany przednowotworowe/nowotwór szyjki macicy - Całkowite usunięcie macicywsteczSpis treścidalejNowotwór jajnika

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl