Zaburzenia wzwodu  Zaburzenia erekcji nie są już tematem tabu, którym były w przeszłości. Są
ważnym problemem medycznym, niepokojącym zarówno mężczyzn, jak i ich partnerki. W przeszłości
rozwinęło się wiele różnych metod leczenia. Obecnie możliwe jest także
bezpieczne, bardzo skuteczne doustne leczenie zaburzeń erekcji. Unaczynienie i unerwienie prącia - Od tętnic prącia odchodzą naczynia tętnicze zaopatrujące ciała jamiste w krew. Tętnice ciał jamistych wnikają do środka każdego z ciał jamistych i dzielą się na naczynia wirowate, bezpośrednio zaopatrując w krew tkanki odpowiedzialne za wzwód.
- Żołądź jest zaopatrywana w krew poprzez tętnicę grzbietową prącia oraz ciało gąbczaste.
- Krew może przepływać w sposób swobodny pomiędzy różnymi częściami prącia.
- Po erekcji krew z ciał jamistych odpływa przez żyły wypustowe do żyły grzbietowej prącia. Prącie ponownie powraca do stanu zwiotczenia.
- Wzwód jest odpowiedzią organizmu mężczyzny na pobudzające bodźce wzrokowe, węchowe, dźwiękowe lub bodźce generowane w sferze wyobraźni. W wyniku tej odpowiedzi ośrodkowy układ nerwowy wysyła impuls do rdzenia kręgowego, co w konsekwencji prowadzi do erekcji. Obwodowy układ nerwowy również bierze udział w tym procesie.
- Współczulny układ nerwowy, kolejna część układu nerwowego, jest odpowiedzialny za wytrysk nasienia oraz skurcz szyi pęcherza moczowego w trakcie wytrysku. Ma on również wpływ na prącie w stanie zwiotczenia.
- Uszkodzenie któregokolwiek z tych szlaków nerwowych może doprowadzić do trudności z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu, a także do zaburzeń związanych z wytryskiem nasienia
|