Zabiegi urologiczne  Na przełomie XX i XXI wieku coraz więcej pacjentów uskarża się na dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym wymagające interwencji chirurgicznych. Książka rozwiewa wątpliwości dotyczące podstawowych operacji wykonywanych w przeroście gruczołu krokowego, kamicy nerkowej, chorobach pęcherza moczowego i męskich narządów płciowych oraz zabiegów onkologicznych. Operacja przywrócenia drożności nasieniowodów - Podwiązanie nasieniowodów jest operacją wykonywaną w celu sterylizacji mężczyzny (uczynienia bezpłodnym). Czasem jest to zabieg odwracalny. Szanse na przeprowadzenie skutecznego zabiegu naprawczego maleją wraz z wiekiem pacjenta i upływem czasu od pierwotnego zabiegu podwiązania nasieniowodów.
- Operacja wymaga wykonania dwóch niewielkich nacięć w skórze moszny. Końce nasieniowodów - rurek transportujących nasienie z jąder do cewki moczowej - zostają odnalezione i dokładnie zespolone. Czynność tą wykonuje się po obu stronach.
- Zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i trwa co najmniej godzinę. Może być z powodzeniem wykonywany w ramach „chirurgii jednego dnia”, umożliwiając pacjentowi powrót do domu w dniu zabiegu.
- Po zabiegu możesz odczuwać umiarkowane dolegliwości bólowe. Powinieneś także prowadzić oszczędzający tryb życia przez kilka dni.
- Podsumowując, operacja ta może przywrócić obecność plemników w nasieniu u ponad 50% pacjentów. Jednak nie każdy z nich będzie w stanie zapłodnić swoją partnerkę, ponieważ w miarę upływu czasu od pierwotnego zabiegu podwiązania nasieniowodów wzrasta ryzyko trwałego upośledzenia jakości nasienia.
- Po upływie 3 miesięcy wykonuje się zwykle badanie nasienia, aby sprawdzić, czy operacja się powiodła
|