Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 

Strona główna / Potrzebuję informacji
Każdy mężczyzna po osiągnięciu wieku średniego może się spodziewać, że dotkną go problemy związane z gruczołem krokowym. Jednakże wiedza mężczyzn o prostacie oraz o schorzeniach jej dotyczących jest często szczątkowa.
Niniejsza publikacja ma pomóc w lepszym zrozumieniu fizjologii gruczołu krokowego i chorób z nim związanych. Autorzy mają nadzieję, że umożliwi to mężczyznom dotkniętym takimi schorzeniami współpracę z lekarzami i podjęcie świadomej decyzji dotyczącej zastosowania najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych sposobów leczenia chorób prostaty.
Publikacja ta ma pomóc pacjentkom osiągnąć satysfakcjonujący poziom współpracy z lekarzami w trudnej dziedzinie jaką są choroby kobiece. Rysunki wraz z tekstem, zawarte w publikacji, pomogą kobietom zrozumieć cechy ich budowy oraz wyjaśnią istotę różnych zabiegów i operacji. Mozna tu znaleźć odpowiedzi na wiele pytań (często nie zadanych z powodu skrępowania) a to być może pozwoli pozbyć się niepotrzebnych obaw.
Wzrok może być uznawany za najważniejszy ze zmysłów. Badanie oczu może ujawnić nie tylko zaburzenia miejscowe, takie jak zaćma lub jaskra, ale także dostarczyć informacji na temat schorzeń ogólnoustrojowych, takich jak podwyższone ciśnienie tętnicze krwi czy cukrzyca. Obecnie dostępnych jest wiele nowoczesnych metod leczenia okulistycznego, takich jak operacje gałki ocznej czy laseroterapia. Niniejsza publikacja ma ułatwić zrozumienie podstawowych zagadnień związanych z okulistyką, a także pomóc w przezwyciężeniu lęku odczuwanego przez pacjentów poddawanych leczeniu chorób narządu wzroku.
Choroby pęcherza moczowego bywają przyczyną wielu różnych dolegliwości. Nie można bagatelizować problemów związanych z oddawaniem moczu, należy
niezwłocznie poszukać porady lekarskiej, po to aby umożliwić sobie szybkie
i odpowiednie leczenie. Przedstawione w poradniku informacje o objawach,
metodach badania pęcherza i sposobach leczenia pozwolą na świadome i
pozbawione niepotrzebnych stresów korzystanie z możliwości współczesnej
medycyny.
Problematykę wielu chorób i zabiegów z dziedziny gastroenterologii łatwiej przedstawić choremu, jeśli wykorzysta się w tym celu odpowiednie pomoce graficzne. Lekarze często nie dysponują odpowiednimi rycinami i próbują objaśniać choremu pewne zagadnienia przy użyciu własnoręcznego rysunku. Niestety, nie wszyscy są obdarzeni umiejętnością rysowania, poza tym czas często nagli, dlatego rezultaty mogą wywoływać frustrację i zakłopotanie zarówno lekarza, jak i chorego.
Celem tego poradnika jest dostarczenie czytelnych, prostych, zwięźle opisanych ilustracji, dotyczących typowych schorzeń przewodu pokarmowego i metod ich leczenia, które trudno objaśnić wyłącznie słowami. Założeniem publikacji jest przede wszystkim ułatwienie porozumienia lekarza z chorymi.
Choroby serca są główną przyczyną zgonów. Wiele schorzeń kardiologicznych ma jednak charakter łagodny i wymaga jedynie właściwego zbadania chorego i rozmowy mającej wyjaśnić mu istotę problemu.
Postęp w zapobieganiu chorobom serca i ich leczeniu, jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat, znacznie poprawił sytuację chorych. Jednak bardzo często zdarza się, że ustalenie rozpoznania i odpowiednie postępowanie w różnych chorobach serca wymaga skomplikowanych badań i złożonych metod leczenia.
Książka ta powstała, aby ułatwić pacjentom zrozumienie najczęstszych zaburzeń związanych z układem krążenia oraz zabiegów i rodzajów terapii stosowanych w tych przypadkach.
Celem tej publikacji jest pomoc chorym w przygotowaniu się do pierwszej wizyty u specjalisty reumatologa oraz w zrozumieniu leczenia, któremu być może zostaną poddani. Reumatolodzy wraz z fizjoterapeutami, specjalistami terapii zajęciowej i innymi pracownikami opieki zdrowotnej tworzą zespół zajmujący się leczeniem różnych schorzeń, począwszy od urazów powstałych przy uprawianiu sportu aż do osteoporozy i zapalenia stawów. Choć niektóre z nich można leczyć w prosty sposób, to w pewnych przypadkach konieczna jest długotrwała opieka sprawowana przez cały zespół.
Mamy nadzieję, że skorzystanie z publikacji pomoże chorym przezwyciężyć niepokój, a korzyści z wizyt w poradni reumatologicznej będą jak największe.
Choroby płuc i dróg oddechowych są bardzo powszechne, przez co stanowią częstą przyczynę hospitalizacji. Należy jednak pamiętać, że wiele schorzeń układu oddechowego można skutecznie leczyć także w Poradni Ogólnej — również astmę oskrzelową, która jest obecnie jednym z najczęstszych schorzeń pulmonologicznych. Niniejsza publikacja w prosty sposób wyjaśnia mechanizmy odpowiedzialne za wystąpienie tej i innych chorób układu oddechowego oraz pozwala na zrozumienie zasad postępowania leczniczego.
Choroba nowotworowa często przeraża, alienuje i powoduje wiele cierpień fizycznych i psychicznych. W niniejszej publikacji opisano problemy dotyczące chorób nowotworowych narządów rodnych u kobiet, aby pomóc w pokonywaniu napotykanych trudności wynikających z przebiegu choroby. Opisy i ilustracje w bardzo przystępny sposób przedstawiają metody stosowanego leczenia, z uwzględnieniem zabiegów chirurgicznych oraz możliwości radzenia sobie z podstawowymi problemami fizjologicznymi wynikającymi z działań niepożądanych czy też powikłań zastosowanego leczenia.
Problem niepłodności dotyczy coraz większej liczby osób. Gdy okres oczekiwania na ciążę staje się zbyt długi, pary zwykle poddają się serii skomplikowanych badań mających na celu identyfikację przyczyny niepłodności oraz znalezienie skutecznej terapii. Niniejsza publikacja ma ułatwić potencjalnym pacjentom zrozumienie wszelkich procedur diagnostycznych oraz metod leczenia. Ukazanie w przystępny sposób anatomii i fizjologii układu rozrodczego umożliwia zrozumienie przyczyn niepłodności oraz oswojenie się z obco brzmiącą terminologią, stosowaną przez lekarzy. Dzięki rysunkom można w łatwy sposób wyobrazić sobie, na czym polegają poszczególne procedury i lepiej przygotować się do badania. Wszystkie osoby cierpiące z powodu niepłodności powinny zapoznać się z informacjami zawartymi w niniejszym opracowaniu. Może dzięki nim łatwiej im będzie poradzić sobie z tym problemem.
Poradnik „Rak piersi” został napisany dla kobiet. Przedstawiono w nim w zwięzły i przystępny sposób najważniejsze informacje dotyczące nowotworu, wzbogacając treść licznymi rycinami. Kobiety mogą się zapoznać z objawami, diagnostyką i leczeniem raka sutka.
Na przełomie XX i XXI wieku coraz więcej pacjentów uskarża się na dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym wymagające interwencji chirurgicznych. Książka rozwiewa wątpliwości dotyczące podstawowych operacji wykonywanych w przeroście gruczołu krokowego, kamicy nerkowej, chorobach pęcherza moczowego i męskich narządów płciowych oraz zabiegów onkologicznych.
Pozycja zawiera proste ilustracje oraz opisy najczęściej wykonywanych zabiegów urologicznych. Czasy, w których „lekarz był najmądrzejszy” minęły, a dzięki książce komunikacja między lekarzem i pacjentem staje się łatwiejsza, szczególnie w warunkach oddziału zabiegowego, którego pracownicy często nie znajdują dość czasu na wyczerpującą rozmowę z pacjentem.
Zaburzenia erekcji nie są już tematem tabu, którym były w przeszłości. Są
ważnym problemem medycznym, niepokojącym zarówno mężczyzn, jak i ich partnerki. W przeszłości
rozwinęło się wiele różnych metod leczenia. Obecnie możliwe jest także
bezpieczne, bardzo skuteczne doustne leczenie zaburzeń erekcji. Celem tego
poradnika jest przekonanie pacjentów, że można temu problemowi zaradzić.
Wielu ludzi odczuwa niepokój przez wizytą w Poradni zajmującej się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. Najczęściej czują się zawstydzeni i zmartwieni. W konsekwencji mogą mieć trudności z zapamiętaniem wszystkich przekazanych im informacji. Aby leczenie było skuteczne, niezbędne jest, by pacjent rozumiał podłoże zakażenia, w jaki sposób zaraził się daną chorobą. Pacjenta należy poinformować o sposobie leczenia i o konieczności powiadomienia partnera seksualnego. Niniejsza książka jest przeznaczona dla lekarzy, aby ułatwić im współpracę z pacjentami.
Zespół nabytego niedoboru odporności (AIDS, Acquired Immune Deficiency
Syndrome
) po raz pierwszy rozpoznano na początku lat 80. Dziś wiemy, że zapobiegawcze leczenie najczęstszych infekcji oraz wielolekowa terapia
przeciwko HIV wpływają w ogromnym stopniu na jakość życia i przeżycie
zakażonych chorych. W dziale "Zakażenia wirusem HIV" wyjaśniono podstawowe mechanizmy związane z zakażeniem HIV oraz sposobami jego terapii. Zawarto tu praktyczne rady dotyczące zapobiegania przenoszeniu się wirusa HIV oraz odpowiedziano na najczęściej zadawane pytania.

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl