Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby oczu

Peter Simcock; Tłumaczenie: Magdalena Homziuk
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby oczu
Zaczerwienione oko: zapalenie spojówekwstecz
Choroby oczu
Zaczerwienione oko: owrzodzenia, pęknięcia naczyń krwionośnych, zapalenie tęczówki
dalejRodzaje i higiena soczewek kontaktowych
  • Jeżeli twoje oko jest zaczerwienione, a konsekwencją noszenia soczewek kontaktowych jest ból i pogorszenie widzenia, musisz zasięgnąć porady lekarza.
  • Jeżeli cierpisz na opryszczkę warg i jednocześnie jedno oko jest zaczerwienione, a widzenie nim staje się niewyraźne, oznacza to, że wirus opryszczki mógł zaatakować rogówkę, powodując na niej owrzodzenie. Bardzo ważne jest, abyś niezwłocznie skontaktował się ze specjalistą, który jeżeli będzie to konieczne zaleci ci maści przeciwwirusowe.
  • Jeżeli dojdzie do pęknięcia małego naczynia krwionośnego na twoim oku może pojawić się żywoczerwony, krwisty, niebolesny obszar. Czasami jest to spowodowane wzrostem ciśnienia tętniczego krwi, kaszlem lub parciem. Może to wyglądać alarmująco, ale twój wzrok nie jest upośledzony, a wylew ustępuje stopniowo bez leczenia.
  • Zapalenie tęczówki jest nieinfekcyjnym stanem zapalnym barwnej części twojego oka. Często występuje ono u ludzi młodych lub w wieku średnim, zwykle będących w dobrej kondycji fizycznej, chociaż czasami zapalenie związane jest ze schorzeniami ogólnoustrojowymi w tym z bólami kręgosłupa.
  • Zapalenie tęczówki powoduje zaczerwienienie oka, dyskomfort przy patrzeniu na jasne światło i nieznaczne upośledzenie widzenia. Zwykle dotyczy jednego oka, ale czasami ma charakter nawrotowy. Twój okulista zapisze ci krople oczne stosowane w zapaleniu tęczówki.

Zaczerwienione oko: zapalenie spojówekwsteczSpis treścidalejRodzaje i higiena soczewek kontaktowych

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl