Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby oczu

Peter Simcock; Tłumaczenie: Magdalena Homziuk
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby oczu
Rodzaje i higiena soczewek kontaktowychwstecz
Choroby oczu
Stosowanie soczewek kontaktowych
dalejLaserowa chirurgia refrakcyjna
  • Przed założeniem soczewek kontaktowych umyj i osusz ręce. Usiądź wygodnie przy stole i ustaw lusterko naprzeciwko siebie.
  • Umieść soczewkę na opuszce palca wskazującego ręki, którą się głównie posługujesz. Użyj środkowego palca tej samej ręki do ściągnięcia w dół dolnej powieki i palców drugiej ręki do podniesienia do góry powieki górnej.
  • Wkładając twarde, gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe, patrz prosto przed siebie i umieść soczewkę dokładnie na rogówce. Następnie powoli zamknij oko i delikatnie pomrugaj. W przypadku miękkich soczewek kontaktowych zakładaj soczewkę w ten sam sposób lub też przy spojrzeniu w górę umieść soczewkę na dolnej części rogówki i na twardówce. Następnie palcem wskazującym przesuń soczewkę na rogówkę i delikatnie pomrugaj.
  • Aby zdjąć twarde, gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe, pociągnij delikatnie zewnętrzny kącik szpary powiekowej palcami jednej ręki. Jednocześnie w tej samej chwili mocno mrugnij i trzymając przed okiem drugą rękę, ułożoną w kształcie muszli, złap soczewkę.
  • Aby ściągnąć miękką soczewkę nagałkową, patrz do góry, jednocześnie uciskając ku dołowi powiekę dolną, używając do tego środkowego palca ręki, którą się głównie posługujesz. Użyj palca wskazującego do sprowadzenia soczewki na dolną część rogówki i na twardówkę. Następnie delikatnie ściśnij soczewkę między kciukiem i palcem wskazującym. Jeżeli to konieczne, użyj palców drugiej dłoni do podciągnięcia powieki górnej.

Rodzaje i higiena soczewek kontaktowychwsteczSpis treścidalejLaserowa chirurgia refrakcyjna

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl