Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby pęcherza moczowego

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Eboo Versi; Timothy J. Christmas
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby pęcherza moczowego
Badania Cytoskopiawstecz
Choroby pęcherza moczowego
Badania Test pieluszkowy
dalejBadania Uroflowmetria i badanie pojemności zalegającej po opróżnieniu pęcherza
  • Test pieluszkowy przeprowadza się, aby potwierdzić, czy wyciekający płyn jest moczem, gdyż wilgoć może być również spowodowana innymi przyczynami, np. wydzieliną z pochwy.
  • Możesz również otrzymać tabletkę zawierającą substancję, która zmieni kolor moczu na pomarańczowy oraz zostaniesz poproszona o noszenie podpaski. Jeśli pojawi się na niej wilgotna plama koloru pomarańczowego, potwierdzi to wyciek moczu.
  • Można przeprowadzić również badanie polegające na ważeniu podpaski, aby określić, ile moczu wyciekło. Będzie to pomocne, aby ocenić wagę problemu. Podpaskę należy zważyć przed i po jej zastosowaniu; można to wykonać w gabinecie lekarza rodzinnego, gabinecie lekarskim, w szpitalu lub w domu.
  • W szpitalu przeprowadza się różne rodzaje testu pieluszkowego. Obejmują one krótkotrwały test pieluszkowy, wysiłkowy test pieluszkowy oraz standaryzowany, 1-godzinny test pieluszkowy. W trakcie badań wykonuje się różnego rodzaju czynności, które powodują wyciek moczu. Aby można było przeprowadzić każde z badań, pęcherz moczowy musi być wypełniony, trzeba założyć podpaskę, a następnie należy wykonać wiele ćwiczeń uciskających pęcherz moczowy.
  • Test pieluszkowy przeprowadzany w domu może być zarówno 1-, jak i 2-dniowy. W tym czasie należy zakładać tyle podpasek, ile jest to konieczne. Pod koniec trwania testu waży się wszystkie podpaski razem, stąd wiadomo, ile moczu wyciekło podczas tego trwającego 1 lub 2 dni badania. Badanie to pozwala ocenić, kiedy w ciągu dnia nietrzymanie moczu bardziej się nasila oraz jak skuteczne jest jego leczenie

Badania CytoskopiawsteczSpis treścidalejBadania Uroflowmetria i badanie pojemności zalegającej po opróżnieniu pęcherza

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl