Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby pęcherza moczowego

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Eboo Versi; Timothy J. Christmas
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby pęcherza moczowego
Niestabilność wypieracza moczu - leczenie farmakologicznewstecz
Choroby pęcherza moczowego
Niestabilność wypieracza moczu - inne metody leczenia
dalejNiestabilność wypieracza moczu - leczenie chirurgiczne
  • Dostępna jest wodoodporna bielizna z wkładkami pochłaniającymi mocz. Jej stosowanie to odpowiednia metoda dla pacjentów z niewielkim lub średnio zaawansowanym nietrzymaniem moczu. W wyborze najlepszego dla Ciebie produktu może pomóc lekarz lub wykwalifikowana pielęgniarka.
  • Inną metodą dla mężczyzn jest stosowanie urządzeń do użytku zewnętrznego, takich jak prezerwatywa zakładana na prącie lub zacisk na prącie. Prezerwatywę zakładaną na prącie można umocować poprzez rurkę do worka przystosowanego do noszenia na udzie. Urządzeń do użytku zewnętrznego nie trzeba stosować przez cały czas i wielu pacjentów korzysta z nich tylko w sytuacjach, kiedy nie mogą skorzystać szybko z toalety lub w ciągu nocy.
  • Dla niektórych pacjentów najlepszym rozwiązaniem jest założenie cewnika do pęcherza moczowego na stałe. Chociaż pozwala on zwykle kontrolować nietrzymanie moczu, może powodować dyskomfort, nawracające infekcje układu moczowego lub też może pokrywać się solami obecnymi w moczu. Wymiana cewnika co 3 miesiące może pomóc uniknąć niektórych z tych problemów.
  • Część pacjentów woli umocować cewnik do urządzenia zastawkowego zamiast do worka. Urządzenie to zapobiega wypływowi moczu. Drenaż do worka preferuje się zwykle w ciągu nocy.
  • Przetoka nadłonowa (cystofiks) daje mężczyznom większy komfort niż cewnik założony do pęcherza moczowego. Można ją stosować w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i należy ją wymieniać co około 3 miesiące. Pacjenci zwykle nie wymagają znieczulenia podczas wymiany cewnika przetoki nadłonowej (cystofiksu). Aby cewnik przetoki nadłonowej działał prawidłowo, niektórzy pacjenci będą wymagali innego zabiegu zamykającego szyję pęcherza moczowego.

Niestabilność wypieracza moczu - leczenie farmakologicznewsteczSpis treścidalejNiestabilność wypieracza moczu - leczenie chirurgiczne

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl