Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby gruczołu krokowego

Roger S Kirby; Tłumaczenie: Piotr Cieśliński
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby gruczołu krokowego
Implanty wewnątrzcewkowe (stenty)wstecz
Choroby gruczołu krokowego
Termoterapia przezcewkowa
dalejLaseroterapia
  • W termoterapii przezcewkowej wykorzystuje się energię mikrofalową w celu niszczenia ciepłem tkanki gruczołu krokowego.
  • Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym - pacjent jest przytomny. Zabieg trwa około 60 minut. Czasami trzeba podać środki uspokajające.
  • Cewnik zawierający zwój generujący mikrofale zostaje wprowadzony do cewki moczowej. Następnie gruczoł krokowy zostaje ogrzany do temperatury 45–55°C w celu zniszczenia części jego tkanki. System chłodzenia zapewnia, że ciepło generowane przez zwój nie uszkadza innych tkanek. Ich temperatura jest monitorowana przez urządzenie wprowadzone do odbytnicy. Początkowo obserwuje się obrzęk uszkodzonej tkanki prostaty, a następnie obkurczanie się. Bezpośrednio po zabiegu możesz przez kilka tygodni mieć trudności z oddawaniem moczu i odczuwać pieczenie. Zabieg ten nie łagodzi objawów u wszystkich mężczyzn, ale jest to nowa metoda, stale oceniana i udoskonalana. Na skutek obrzęku gruczołu krokowego u 25% pacjentów bezpośrednio po zabiegu dochodzi do czasowej niemożności oddania moczu (ostre zatrzymanie moczu). Wyniki obserwacji długoterminowych nie są tak dobre, jak w przypadku konwencjonalnych zabiegów chirurgicznych. Zabieg ten jest najbardziej odpowiedni dla młodszych mężczyzn, u których rozmiary prostaty są mniejsze, obawiających się skutków konwencjonalnych zabiegów chirurgicznych (TURP), mogących mieć niekorzystny wpływ na ich życie seksualne.

Implanty wewnątrzcewkowe (stenty)wsteczSpis treścidalejLaseroterapia

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl