Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby pęcherza moczowego

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Eboo Versi; Timothy J. Christmas
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby pęcherza moczowego
Niestabilność wypieracza moczu - leczenie chirurgiczne	wstecz
Choroby pęcherza moczowego
Niestabilność wypieracza moczu - odprowadzenie moczu
dalejWysiłkowe nietrzymanie moczu
  • Kiedy inne metody chirurgicznego lub farmakologicznego leczenia nietrzymania moczu, spowodowane niestabilnością wypieracza moczu, okażą się nieskuteczne, można rozważyć zabieg polegający na wytworzeniu otworu odprowadzającego mocz.
  • Podczas zabiegu wytwarza się w powłokach brzusznych sztuczny otwór zwany stomią. Dwie główne metody to wytworzenie „wstawki” (kanduitu) lub zbiornika jelitowego. Oba zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.
  • Podczas zabiegu wytworzenia „wstawki” jelitowej wykorzystuje się fragment jelita, aby połączyć moczowody ze stomią. Do stomii należy przykleić worek, w którym będzie gromadził się mocz.
  • Zabieg trwa zwykle około 2 godzin. Podczas zabiegu do każdego z moczowodów wprowadza się małe cewniki, aby zapewnić drożność. Usuwa się je po tygodniu. Czas pobytu w szpitalu będzie zależeć od powrotu do zdrowia po zabiegu operacyjnym. Kiedy będziesz w lepszym stanie, zostaniesz nauczony, jak dbać o stomię i zmieniać worki.
  • Wytworzenie zastępczego zbiornika jelitowego nie wymaga stosowania worków. Z fragmentu jelita wytwarza się mały zbiornik moczu, który w miejscu pęcherza moczowego spełnia funkcję rezerwuaru moczu. Inny fragment jelita wykorzystuje się następnie, aby połączyć zbiornik z otworem w powłokach brzusznych. Można zastosować również specjalne rodzaje zastawek, zapobiegające przepływowi wstecznemu moczu do moczowodów i nerek oraz wyciekowi moczu przez otwór w powłokach.
  • Zabieg trwa zwykle 2-3 godzin. Kiedy będziesz w lepszym stanie, zostaniesz nauczony, jak odprowadzać mocz ze zbiornika. Będziesz musiał to wykonywać 4-5 razy dziennie.

Niestabilność wypieracza moczu - leczenie chirurgiczne	wsteczSpis treścidalejWysiłkowe nietrzymanie moczu

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl