Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby pęcherza moczowego

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Eboo Versi; Timothy J. Christmas
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby pęcherza moczowego
Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Zabiegi podwieszenia szyi pęcherza moczowego przy użyciu taśmywstecz
Choroby pęcherza moczowego
Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Środki podawane w postaci wstrzyknięć
dalejWysiłkowe nietrzymanie moczu - Wkładki dopochwowe i inne urządzenia
  • Środki podawane w postaci wstrzyknięć stosuje się w leczeniu nietrzymania moczu wywołanego niewydolnością mechanizmu zwieracza wewnętrznego cewki moczowej.
  • Niewydolność mechanizmu zwieracza wewnętrznego cewki moczowej powoduje, że szyja pęcherza moczowego pozostaje otwarta. Można jednak wstrzykiwać do niej różne substancje w celu jej zamknięcia.
  • Stosowane substancje nie są szkodliwe. Jedną z najczęściej stosowanych jest kolagen, który jest bardzo podobny do kolagenu używanego w chirurgii plastycznej. Inne substancje, które można zastosować, to tkanka tłuszczowa pacjenta, zwykle z okolicy brzucha, oraz specjalne rodzaje materiałów plastycznych.
  • Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, rdzeniowym lub ogólnym; trwa on zwykle 20 minut. Można go przeprowadzić jako procedurę jednodniową.
  • Do cewki moczowej wprowadza się cienki „teleskop”, zwany cystoskopem. U wszystkich mężczyzn i u niektórych kobiet wybraną substancję wstrzykuje się do szyi pęcherza moczowego przy użyciu cienkiej igły wprowadzonej przez cystoskop. Alternatywną metodą u kobiet jest wprowadzenie igły poza cewką moczową i wstrzykiwanie substancji do szyi pęcherza moczowego, aż do jej zamknięcia, co można zaobserwować przez cystoskop.
  • Zabieg wstrzyknięcia może wymagać powtórzenia, jeśli najlepszego efektu nie osiągnięto po pierwszej iniekcji lub jeśli po jakimś czasie efekt zanikł. U wielu osób wykonuje się więcej niż jedno wstrzyknięcie.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Zabiegi podwieszenia szyi pęcherza moczowego przy użyciu taśmywsteczSpis treścidalejWysiłkowe nietrzymanie moczu - Wkładki dopochwowe i inne urządzenia

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl