Wydawnictwo Via Medica
Rejestracja dla lekarza Strona główna | Szukam lekarza | Szukam informacji | Szukam apteki | Książki medyczne
Wyszukiwarka
Wpisz szukany tekst:
 
Aktualnie czytasz fragment z broszury

Choroby pęcherza moczowego

Tłumaczenie: Piotr Cieśliński ; Eboo Versi; Timothy J. Christmas
Strona główna / Potrzebuję informacji / / Choroby pęcherza moczowego
Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Środki podawane w postaci wstrzyknięćwstecz
Choroby pęcherza moczowego
Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Wkładki dopochwowe i inne urządzenia
dalejWysiłkowe nietrzymanie moczu - Hormonoterapia
  • Dostępnych jest kilka urządzeń pomocnych w kontrolowaniu nietrzymania moczu. Ich stosowanie jest korzystne dla pacjentów, którzy nie mogą poddać się zabiegowi operacyjnemu, nie są do niego gotowi lub nie wyrażają na niego zgody. Mogą być one również korzystne dla pacjentów, którzy miewają problemy tylko w określonych sytuacjach, takich jak wytężone ćwiczenia fizyczne.
  • Urządzenia te można podzielić na 3 grupy - umieszczane w pochwie, umocowywane na zewnątrz cewki moczowej lub wprowadzane docewkowo.
  • Urządzenia wprowadzane do pochwy działają, uciskając cewkę moczową. Powoduje to zamknięcie cewki moczowej, co zapobiega wyciekowi moczu. Najprostsze urządzenie dopochwowe wygląda jak duży tampon, który można łatwo wprowadzić i usunąć. Niektórych urządzeń nie trzeba usuwać nawet podczas oddawania moczu lub podczas stosunku płciowego. Inne trzeba usuwać tuż przed i następnie ponownie zakładać po oddaniu moczu.
  • Nasilenie nietrzymania moczu można również kontrolować przy użyciu małej nasadki lub łatki umocowywanej do ujścia zewnętrznego cewki moczowej. Ponieważ urządzeń tych nie umieszcza się w cewce moczowej, nie powodują powikłań, lecz część pacjentek może odczuwać niewielkie miejscowe podrażnienie.
  • Urządzenia, które wprowadza się do cewki moczowej, są trudniejsze w użyciu i ich stosowanie może prowadzić do infekcji układu moczowego. Należy je usuwać przed oddaniem moczu. Oznacza to, że musisz stosować kilka urządzeń każdego dnia, co może być dość kosztowne. Stosowanie takich urządzeń może być jednak najlepszym rozwiązaniem dla niektórych pacjentek.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Środki podawane w postaci wstrzyknięćwsteczSpis treścidalejWysiłkowe nietrzymanie moczu - Hormonoterapia

Uwaga: strona jestemchory.pl wykorzystuje pliki cookies. Zobacz: http://wszystkoociasteczkach.pl/

COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wydawnictwo Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. (048 58) 304 84 88, viamedica@viamedica.pl